Embed

parmagından cıkan kıla bak

Konya'da bir kuaförün iki parmağının arasındaki binden fazla kıl, gerçekleştirilen operasyonla alındı... Kent merkezinde kuaförlük yapan Murat Pınarbaşı’nın sol elinin işaret ve orta parmağı arasında ağrı başladı. Eli şişmeye de başlayan Pınarbaşı, Özel Konya Farabi Hastanesi’ne başvurdu. Burada yapılan kontrollerde iltihaplanan alanda küçük bir delik olduğu görüldü.

BİNDEN FAZLA KIL ÇIKTI

Dünyada nadir görülen ve "kuaför sendromu" olarak bilinen rahatsızlığın belirlenmesi üzerine, operasyonla hastanın iki parmağı arasındaki şişen bölgeden binden fazla küçük kıl çıkarıldı.

Alana tekrar kıl girmemesi için parmak arasındaki deliğin kapatılacağı, iltihap kapan derinin yerine hastanın başka bir bölgesinden alınan derinin buraya nakledileceği bildirildi.

Parmak arasındaki deliği kendisinin de önceden fark ettiğini, zaman zaman tıraş yaparken müşterinin kılının bölgeye yapıştığını belirten Murat Pınarbaşı, "Ben cımbızla bu kılları alıyordum. Ancak zamanla elimde şişme ve ağrı olunca daha fazla dayanamayıp doktora geldim.

Küçücük delikten binden fazla kılın girerek bu derece rahatsızlık vermesi doğrusu beni de çok şaşırttı. Şimdi ağrılarım geçti" dedi.

KIL DÖNMESİNİN FARKLI VERSİYONU

Yapılan kontrollerde dünya tıp literatüründe nadir görülen bir olayla karşılaştıklarını anlatan Erenoğlu, şunları kaydetti: "Hastanın şikayetinin bulunduğu alandan binden fazla kıl çıkardık. Bu durum kıl dönmesinin farklı bir versiyonu.

Parmak arasında kıl dönmesi olmuş. Dünyada bu şekilde tıp literatürüne girmiş 15-20 vaka var. Nadir görülen bu rahatsızlık genellikle kuaförlerde olduğu için ’kuaför sendromu’ olarak biliniyor.

Biz de bu vakayı bilimsel dergilerde paylaşmaya hazırlanıyoruz. Şimdi iltihap kapan derinin yerine hastanın başka bir bölgesinden alınan deriyi buraya kaydıracağız. Hastamızın sağlık durumu şimdi çok iyi.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !